top of page
Фото автораlaskova10

Інформаційно-цифровий освітній простір України

Цей пост присвячено участі у методологічному семінарі, коли переглянуто і перечитано матеріали, визначено ключові моменти виступів науковців - все це може бути корисними для освітян нашого міста і те тільки.

04.04.2019 р. у м. Києві, в НАПН України відбувся методологічний семінар з теми: ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР УКРАЇНИ: ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ


На пленарній частині семінару Литвинова С.Г., д.пед. наук, завідувачка відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН у своєму виступі зробила акцент на проблемах інформатизації і цифровізації загальної середньої освіти, визначила освітні тренди. Її виступ надзвичайно корисний для освітян (методистам, керівникам шкіл та їх заступникам), які працюють над стратегією розвитку навчального закладу.

Камишин В. В., д. пед.наук, старший науковий співробітник, директор Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації у своєму виступі окреслив основні тенденції трансформації цифрової освіти, зупинився на сучасних технологіях цифрової освіти та новій системі подання знань, визначив переваги мікро-навчання. Вважаю, що матеріали його виступу будуть корисні не лише методистам, а й методичним службам закладів освіти.

Найдьонова Л. А., д. психологічних н., старший науковий співробітник, член-кореспондент НАПН України, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України акцентувала увагу на значимості психологічне благополуччя в інформаційно-цифровому освітньому просторі, на викликах кіберсоціалізації. Очевидно, що сьогодні у школах гостро стоїть проблема небезпеки Інтернету для дітей. Корисними ці матеріали стануть для директорів шкіл та психологів, у першу чергу.


Морзе Н. В., д. пед. н., професор, член-кореспондент НАПН України, проректор Київського університету імені Бориса Грінченка доповіла про розвиток цифрової компетентності педагогічного працівника. Матеріали будуть корисними і цікавими для всіх категогій освітян.


На секційному засіданні семінару Ласкова Н.О., методист НМЦ управління освіти ЕМР, продемонструвала як у шкільній практиці здійснюється дистанційна підтримка інклюзивного навчання засобами Google Suite for Education. За підсумками виступу розгорнулася дискусія з Юрієм Богачковим, к.т.н., старшим науковим співробітником ІІТЗН НАПН України з проблем розробки дистанційних навчальних курсів. Вчений висловив цікаві ідеї, як оптимально використати е-середовище для оцінювання творчих робіт чи учнівських проектів самими учнями і який від такого виду діяльності ефект. Однозначно, що пропозиція на співпрацю і підтримку може стати надзвичайно корисною для вчителів, які створюють дистанційні навчальні курси.


Наталя Ласкова




37 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page